top of page

Marlena Zakrzewska. Rzeźbiarka, malarka, projektantka.

Marlena Zakrzewska

Morze lubię, słońce i gdy pachnie ciepłym deszczem.  Śpiew ptaków. Szum traw. Kamienie. Pewność zmienności. Lubię przyglądać się światu, tworzyć jakiś jego wycinek na płótnie i porządkować materię w przestrzeni. Lubię cieszyć się z każdej zmiany, bawić możliwościami.
"Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie." Tak opisują mnie dokumenty ułożone w szufladzie. Studentka kilku równie niepraktycznych kierunków na różnych wydziałach. Zawód wykonywany: rzeźbiarz, malarz, projektant.

Maluję czasami. Działam w ramach studia "Biały Kot".
Pomniki zrobiłam, ogromną instalację "Wieża Babel", statuetki, medale, wyrzeźbiłam ponad 300 portretów i ciągle wykonuję krasnale wrocławskie. Zrealizowałam  kilka scenografii i kilkadziesiąt rekwizytów, realizowałam światło w kilku spektaklach teatralnych i ciągle czuję niedosyt. Światło naprawdę potrafi stwarzać.


Mam też w szufladzie kilka drobnych pamiątek: zdjęcia osób, które kocham, nagrodę "Złote Dłuto", zęby mleczne Pepe i Mango.   Poza tym - estetyczny minimalizm. Udane życie.

"Kształty czasu" to paradoksalnie dzieło tego dziwnego 2020r.  Przypomniałam sobie wtedy, że można pracować mniej i w zgodzie ze sobą . W zgodzie z własną naturą.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do galerii on-line.

podpis
bottom of page